Email Adresiniz :
Şifreniz :
Yeni Üyelik Şifremi Unuttum?

Outlook 2010'da Internet e-posta hesaplarını yapılandırma

Yeni e-posta hesabını el ile yapılandırmak için, Yeni Hesap Ekle iletişim kutusunda şu adımları izleyin:

1. Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır onay kutusunu tıklatıp işaretleyin ve sonra İleri'yi tıklatın.
2. Internet E-postası'nı ve ardından İleri'yi tıklatın.
3. Kullanıcı Bilgileri altında, aşağıdaki ayarları yapılandırın:

 • Adınız kutusuna tam adınızı yazın.
 • E-posta Adresi kutusuna tam e-posta adresinizi yazın.

4. Sunucu Bilgileri altında, Hesap Türü kutusunda belirlediğiniz e-posta hesap türünü tıklatın. Hesap Türü kutusunda POP3 veya IMAP seçeneğini belirlerseniz, aşağıdaki ayarları yapılandırın:

 • Gelen posta sunucusu kutusuna, sunucunun adını yazın. Bu, iletilerinizin bilgisayarınıza yüklenmeden önce saklandıkları sunucudur. Sunucu adını küçük harf olarak yazın. Bu ad, "mail.kordonweb.net" biçiminde olmalıdır.
 • Giden posta sunucusu (SMTP) kutusuna, giden e-posta sunucusunun adını yazın. Sunucu adını küçük harf olarak yazın. Bu ad, "mail.kordonweb.net" biçiminde olmalıdır.

5. Oturum Açma Bilgileri altında, aşağıdaki ayarları yapılandırın:

 • Kullanıcı Adı kutusuna, kullanıcı adınızı yazın. Kullanıcı adı genellikle e-posta adresinizdir.
 • Parola kutusuna, parolayı yazın.
 • E-posta hesabınızın parolasını Outlook 2010'un anımsamasını istiyorsanız, Parolayı anımsa onay kutusunu tıklatıp işaretleyin.

6. Diğer ayarlar butonuna basarak Giden Sunucu sekmesinde Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor seçeneği işaretli olmalıdır ve Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan seçeneği aktif olmalıdır.
7. Daha sonra Gelişmiş sekmesine gelerek Giden Sunucusu (SMTP) seçeneğinin karşısındaki kutu 587 olarak tanımlanmalıdır.
8. Hesap Ayarlarını Sına'yı tıklatın. Hesap Ayarlarını Sına'yı tıklattığınızda aşağıdaki işlem gerçekleştirilir:

 • Sistemin Internet bağlantısı doğrulanır.
 • SMTP sunucusunda oturum açılır.
 • POP3 sunucusunda oturum açılır.
 • İlk olarak POP3 sunucusunda oturum açılması gerekiyorsa, Outlook 2010 otomatik olarak Posta göndermeden önce gelen posta sunucusunda oturum aç seçeneğini belirler.
 • Bir sınama iletisi gönderilir. Bu iletide, Outlook 2010'un ilk kurulumda yaptığı değişiklikler açıklanır.

9. E-posta hesabınızı değiştirmek isterseniz, Diğer Ayarlar'ı tıklatarak Internet E-posta Ayarları iletişim kutusunu açın.

Not: Teslim ayarları, bir iletiyi belirtilen süre boyunca sunucuda bırakarak iletiyi okumanıza olanak tanır. Bu özellik, aynı e-posta hesabını birden çok bilgisayarda kullanıyorsanız oldukça kullanışlıdır. Outlook 2010 varsayılan olarak bu özelliği etkinleştirir ve sunucudaki ileti kopyaları kaldırılıncaya kadar 7 günlük bir süre sınırı belirler. İletilerin kopyalarını sunucuda saklamak istemiyorsanız, İletinin bir kopyasını sunucuda bırak onay kutusunu temizleyin.
10. İleri'yi ve ardından Son'u tıklatın.

 

 Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Sık kullanılanlara ekle Sık kullanılanlara ekle

Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

Ayrıca okuyun
Windows Live Mail pop3 e-posta ayarları (Görüntülenme: 15653)