Email Adresiniz :
Şifreniz :
Yeni Üyelik Şifremi Unuttum?

Veri Merkezi


İzmir lokasyonlu Türkiye veri merkezimiz

Teknik Altyapı
KORDONWEB, teknik altyapı olarak güvendiğiniz markaların en son teknoloji ürünlerinden amaca ve hizmete en uygun olanlarını seçmektedir.
İnternet bağlantı alt yapımız gigabit hizmetlerle uyumlu olup, gerektiğinde arttırılmaya müsaittir. Türk Telekom ve Superonline tarafından sağlanan fiber omurgasına direkt erişim sağlanmaktadır.

Network Bağlantısı
Kullandığımız verimerkezi altyapısı bağımsız fiberoptik kanal üzerinden Metroethernet omurgasına bağlı ve toplam 2x10 Gbit Port TürkTelekom 2x10 Gb Turkcell Superonline kapasitesine sahip olup, 2Gbit olan aktif hat kullanımı müşteri ihtiyaçlarına göre arttırılabilir.
Network ve kablolama altyapısı oluşabilecek manyetik alanlardan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Metro ethernet şebekesi üzerinden BGP protokolü ile diğer ISP omurgalarına en hızlı şekilde iletişim kurulmaktadır.

Enerji
Verimerkezimiz en önemli yatırımlarından biri olan enerji altyapısı;
1 MVA Elektrik Trafosu (OG 34500 kV)
4 x 200 KVA Yedekli Socomec Green Power kesintisiz güç kaynağı
Toplam 800 KvA kesintisiz güç kaynağı (UPS) ile anlık elektrik kesinti ve enerji dalgalanmalarına karşı korunmaktadır.
Şebekede oluşabilecek elektrik kesintileri, 2x750 KvA kapasiteli jeneratör ile 7/24 önlenmektedir.

Firewall
Network altyapısında; gelen saldırıları (DOS, DDOS, BOTNET gibi.) engellemek için Google, Msn, Yahoo gibi sektörde lider firmaların kullandığı CITRIX - NETSCALER cihazları bulunmaktadır.

Soğutma
N+1 Yedekli Liebert Hiross iklimlendirme sistemi
Verimerkezi 450.000 BTU kapasitesine sahip iklimsel soğutma sistemi ile soğutulmaktadır.
Verimerkezindeki sıcaklık oranları 7/24 yetkili personel tarafından alınan verilerle izlenmekte ve gerekli seviyede tutulmaktadır.

Sunucular
DELL Fujitsu markalarını kullanan firmamız verimerkezindeki donanımları en iyi performansı sağlayacak şekilde seçmektedir.
Donanımsal arızalar maximum 12 Saat içerisinde giderilmektedir.